• Odwiedziło nas: 160492 osób
  • Do końca roku: 216 dni
  • Do wakacji: 26 dni
Niedziela, 2016-05-29
Imieniny:
Benity, Maksymiliana

Czytaj o Nas więcej...

Jesteś tu: » Miejskie Przedszkole nr 34 w Płocku » O przedszkolu » Czytaj o Nas więcej...

O przedszkolu MP34

  


 

Miejskie Przedszkole nr 34 w Płocku im. Kubusia Puchatka i Jego Przyjaciół jest przedszkolem publicznym o charakterze sportowym i prowadzi działalność opiekuńczo – wychowawczą. Organem prowadzącym jest Gmina Płock, zaś organem sprawującym nadzór pedagogiczny – Mazowieckie Kuratorium Oświaty w Warszawie Delegatura w Płocku.

 

Przedszkole posiada dwie siedziby. Pierwsza siedziba Miejskiego Przedszkola Nr 34mieści się przy ulicy Pocztowej 13, na parterze budynku wielorodzinnego, w pomieszczeniach przystosowanych dla potrzeb wychowania przedszkolnego, na dużym osiedlu Borowiczki. W przedszkolu są dwa odziały: grupa 3-4latki oraz grupa 5-6latków.

 Swoją działalność rozpoczęło w 1906 roku, jako placówka powołana do kształcenia i wychowania dzieci pracowników Cukrowni Borowiczki.

 

            Wokół budynku znajduje się pięknych ogród przedszkolny, doposażony w atrakcyjny sprzęt terenowy, ścieżkę zdrowia i mini amfiteatr z prawdziwą drewnianą sceną i ławkami dla widowni.

 

Infrastruktura placówki jest dobrze dostosowana do jej funkcji. Rozkład i urządzenie poszczególnych pomieszczeń pozwala na właściwe organizowanie pracy. Dwie sale przedszkolne oraz sala terapeutyczna są wielofunkcyjne, bardzo dobrze wyposażone, posiadające nowoczesne meble, sprzęt, zabawki i kąciki aktywności twórczej, dostosowane do wieku i możliwości rozwojowych dzieci.

 

 

 

Druga siedziba Miejskiego Przedszkola Nr 34 to nowo powstały budynek przy ulicy Kątowej, na dużym osiedlu Imielnica. Przedszkole przeznaczone jest na ok. 150 dzieci.

 

W placówce jest 6 oddziałów ogólnodostępnych (grupy: 2,5-3latki, 3-latki, 3-4latki, 4-latki oraz dwie grupy: 5-latków).

 

 Przedszkole wyposażone jest w:

 

  • 6 sal dydaktycznych,
  • 3 sale terapeutyczne (logopedyczna, psychologiczno – pedagogiczna, sensoryczna),
  • salę taneczną
  • salę gimnastyczną,
  • salę artystyczną

 

Placówka posiada nowoczesny blok żywieniowy, pomieszczenia administracyjne, socjalne i gospodarcze dla pracowników.

 

 Z sal zajęć na parterze znajdują się bezpośrednie wyjścia na tereny zielone i trzy place zabaw, które wyposażone są w dostosowane do wieku dzieci urządzenia do zabaw i małą architekturę.

 

Na terenie przedszkola znajduje się boisko trawiaste do zespołowych gier sportowych.

 

 

 

W obu siedzibach panuje serdeczna, rodzinna atmosfera, dziecko traktowane jest ze zrozumieniem, troską oraz życzliwością i sympatią. Dostrzegają to rodzice. Dlatego też liczba kandydatów, co roku przewyższa liczbę miejsc.


 

   Organem prowadzącym jest Gmina Płock, zaś organem sprawującym nadzór pedagogiczny - Mazowieckie Kuratorium Oświaty w Warszawie Delegatura w Płocku.

   Dużą wagę w wychowaniu przywiązujemy do wszechstronnego rozwoju. Prowadzonych  jest wiele zajęć dodatkowych: nauka języka angielskiego , rytmika, kółko plastyczne, taneczne, turystyczno-krajoznawcze, zajęcia logopedyczne oraz gimnastyko korekcyjno-kompensacyjna. Harmonogram zajęć opracowuje się w taki sposób, aby zajęcia te nie kolidowały z realizacją procesu dydaktyczno-wychowawczego prowadzonego przez nauczycieli, wykorzystując jednocześnie wolną po zajęciach salę. Kontynuowane są comiesięczne koncerty Płockiej Orkiestry Symfonicznej, a także systematyczne spotkania z aktorami.

   Przedszkole organizuje dużo ciekawych imprez integracyjnych.

   Organizowane są wyjazdy dzieci do kina, teatru, muzeum, na wystawy i ścieżki dydaktyczne, do skansenu w Sierpcu (Muzeum Wsi Mazowieckiej), Pałacu w Srebrnej, do Brudzeńskiego Parku Krajobrazowego czy lecznicy dla zwierząt leśnych w Miszewie Murowanym oraz do Kobiernik (miejsca utylizacji odpadów komunalnych). Odwiedzamy również Happy Park w Stróżewku, Solec Kujawski, Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

   Rodzice są zadowoleni z działań naszego przedszkola, doceniają naszą pracę i całkowicie nam zaufali powierzając swoje pociechy. Oni też wspomagają nasze przedszkole swoją wiedzą, finansami i pracą:

- uczestniczą w spotkaniach w przedszkolu „Zawód z pasją” opowiadając o swojej pracy zawodowej m.in., nurkowaniu, leczeniu dzieci, pisaniu opowiadań, zamiłowaniu do piłki ręcznej;

- wspomagają zakupy pomocy dydaktycznych czy artykułów papierniczych;

- pomagają w odnawianiu mebli dla dzieci, malowaniu, podczas nasadzeń w ogrodzie przedszkolnym, szyciu kostiumów, podczas pieczenia ciast czy podczas przywozu piasku do piaskownic, odśnieżaniu.
            Zapraszamy do zapoznania z obszerniejszym opisem naszej placówki, który znajduje się w zakładce„Koncepcja pracy przedszkola”
Sprawdź również jak do nas dojechać.

Opracowanie: szkolnastrona.pl

Sponsorzy nagród w konkursie "Szkolnastrona Roku 2014"

Megamatma