menu
Logo BIP
  • Odwiedziło nas: 127901 osób
  • Do końca roku: 30 dni
  • Do wakacji: 206 dni
Wtorek, 2015-12-01
Imieniny:
Blanki, Edmunda

Czytaj o Nas więcej...

Jesteś tu: » Miejskie Przedszkole nr 34 w Płocku » O przedszkolu » Czytaj o Nas więcej...

O przedszkolu MP34    Miejskie Przedszkole nr 34 w Płocku im. Kubusia Puchatka i Jego Przyjaciół mieści  się na parterze budynku wielorodzinnego, w pomieszczeniach przystosowanych dla potrzeb wychowania przedszkolnego, na osiedlu Borowiczki. Swoją działalność rozpoczęło w 1906 roku, jako placówka powołana do kształcenia i wychowania dzieci pracowników Cukrowni Borowiczki.

   Posiadamy 4 oddziały, gdzie jeden jest zlokalizowany w Szkole Podstawowej Nr 20 i jest czynny w godzinach 6.30 – 16.00.

Pozostałe trzy oddziały to grupy: 3-, 4- oraz 5-latków.

   Organem prowadzącym jest Gmina Płock, zaś organem sprawującym nadzór pedagogiczny - Mazowieckie Kuratorium Oświaty w Warszawie Delegatura w Płocku.

Jest przedszkolem publicznym i prowadzi działalność opiekuńczo-wychowawczą, jak wcześniej wspominamy dla dzieci 3-6 letnich.

   Lokalizacja placówki jest bardzo atrakcyjna, biorąc pod uwagę jego położenie wśród stuletnich sosnowych drzew, na dużej powierzchni (5000 m2). Niedaleko przedszkola rozciągają się działki domów jednorodzinnych, wał wiślany i miejsce częstych spacerów naszych podopiecznych - przystań żeglarska nad rzeką Wisłą.

   Wokół budynku znajduje się piękny ogród przedszkolny, wyposażony w atrakcyjny sprzęt terenowy, ścieżkę zdrowia i amfiteatr.

   W ogrodzie tym dzieci spędzają wiele czasu, korzystając ze sprzętu terenowego, prowadzone są tu zabawy ruchowe, ćwiczenia gimnastyczne, zajęcia dydaktyczne oraz wiele cyklicznych imprez przedszkolnych i międzyprzedszkolnych takich jak np.: Bieg Przedszkolaka, Powitanie Wiosny, Happening Ekologiczny czy Festyn Rodzinny (wiecej w galerii).

   Śpiew wielu gatunków ptaków nastraja do odpoczynku na świeżym powietrzu zarówno dzieci jak i ich rodziców, którzy czekając na swoje pociechy odpoczywają na ustawionych wzdłuż placu zabaw drewnianych ławeczkach. Dzielą się przy tym uwagami z innymi rodzicami. Jednym słowem jest to miejsce atrakcyjne dla większości mieszkańców Borowiczek, którzy traktują je jako osiedlowy plac zabaw, park czy miejsce relaksu i wspólnych spotkań na łonie natury. Infrastruktura placówki jest dobrze dostosowana do jej funkcji. Rozkład i urządzenie poszczególnych pomieszczeń pozwala na właściwe organizowanie pracy.

   W przedszkolu znajduje się: kancelaria, trzy sale przeznaczone do zabaw i zajęć, trzy łazienki dla dzieci, dwie dla personelu, hol, szatnia dla dzieci, zaplecze kuchenne, kotłownia gazowa.

Panuje tu serdeczna, rodzinna atmosfera, dziecko traktowane jest ze zrozumieniem, troską oraz życzliwością i sympatią. Dostrzegają to rodzice. Dlatego tez liczba kandydatów, co roku przewyższa liczbę miejsc. Pragnąc zapewnić miejsca wszystkim chętnym planowana jest budowa nowej siedziby dla naszego przedszkola przy ulicy Harcerskiej.

   Dużą wagę w wychowaniu przywiązujemy do wszechstronnego rozwoju. Prowadzonych  jest wiele zajęć dodatkowych: nauka języka angielskiego i niemieckiego, rytmika, kółko plastyczne, taneczne, turystyczno-krajoznawcze, zajęcia logopedyczne oraz gimnastyko korekcyjno-kompensacyjna. Harmonogram zajęć opracowuje się w taki sposób, aby zajęcia te nie kolidowały z realizacją procesu dydaktyczno-wychowawczego prowadzonego przez nauczycieli, wykorzystując jednocześnie wolną po zajęciach salę. Kontynuowane są comiesięczne koncerty Płockiej Orkiestry Symfonicznej, a także systematyczne spotkania z aktorami.

   Przedszkole organizuje dużo ciekawych imprez integracyjnych. Od wielu już lat w kalendarzu przedszkolnym zagościła na stałe impreza rodzinna pt. 'Mamo, tato pobaw się ze mną"- mająca na celu zacieśnienie więzi między pracownikami przedszkola, rodzicami i dziećmi, Bieg Przedszkolaka - integrujący dzieci ze wszystkich miejskich przedszkoli oraz Happening ekologiczny połączony z konkursem plastycznym.

   Organizowane są wyjazdy dzieci do kina, teatru, muzeum, na wystawy i ścieżki dydaktyczne, do skansenu w Sierpcu (Muzeum Wsi Mazowieckiej), Pałacu w Srebrnej, do Brudzeńskiego Parku Krajobrazowego czy lecznicy dla zwierząt leśnych w Miszewie Murowanym oraz do Kobiernik (miejsca utylizacji odpadów komunalnych). Odwiedzamy również Happy Park w Stróżewku, Solec Kujawski, Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

   Rodzice są zadowoleni z działań naszego przedszkola, doceniają naszą pracę i całkowicie nam zaufali powierzając swoje pociechy. Oni też wspomagają nasze przedszkole swoją wiedzą, finansami i pracą:

- uczestniczą w spotkaniach w przedszkolu „Zawód z pasją” opowiadając o swojej pracy zawodowej m.in., nurkowaniu, leczeniu dzieci, pisaniu opowiadań, zamiłowaniu do piłki ręcznej;

- wspomagają zakupy pomocy dydaktycznych czy artykułów papierniczych;

- pomagają w odnawianiu mebli dla dzieci, malowaniu, podczas nasadzeń w ogrodzie przedszkolnym, szyciu kostiumów, podczas pieczenia ciast czy podczas przywozu piasku do piaskownic, odśnieżaniu.


Sprawdź również jak do nas dojechać.

Opracowanie: szkolnastrona.pl

Sponsorzy nagród w konkursie "Szkolnastrona Roku 2014"

Megamatma